سایت رسمی دکتر فرشید قنبرپور

مبتکر طرح تضمینی کوچینگ فردی در ایران (HVP)

همکار تحقیقاتی دکتر جو دیسپنزا در قانون جذب علمی و عملی

آریال اولین و تنها موسسه تضمین موفقیت در ایران

9
دوره آموزشی
19
مهارت دکتر فرشید قنبرپور
99
دانشجویان
19
تضمین دوره ها

فایل صوتی چرا آریال ؟

من از کوچینگ چه استفاده ای می توانم ببرم ؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ما کی هستیم و ماموریت ما چیست ؟

این سایت حرفه ای ترین سایت موفقیت در زمینه تضمین موفقیت شما است که سالهاست با تکنیک فوق حرفه ای HVP دانشجویان بسیاری ، توانسته اند اهداف ، آرزوها و رویاهایشان را در کمترین زمان ممکن محقق سازند.

اگر شما الان در این سایت هستید ، بدانید که این یک اتفاق نیست
بلکه نشانه ایست از طرف خالق جهان هستی و کائنات ، که شما را برای تحقق رویاهایتان به این سایت سوق داده است .
بنابراین حضور خود را در این سایت به فال نیک گرفته و از کائنات و از پروردگار خود برای این هدایت ، سپاسگزار باشید.

مطمئن باشید و ایمان داشته باشید ، خدایی که شما را تا اینجا هدایت و راهنمایی نموده است ، بقیه مسیر را نیز در کنار شما باقی خواهد ماند .بی دلیل که شما در این موقعیت و در این شرایط زندگیتان به بزرگترین سایت تضمینی موفقیت ایران یعنی موسسه آموزشی – تحقیقاتی آریال رهنمون شده اید .


همین الان از ته قلب خداوند را سپاسگزار باشید که در تک تک ثانیه ها عمرتان ، شما را تنها نمی گذارد.


ما در موسسه آموزشی – تحقیقاتی آریال پس از 21 سال تجربه و سابقه درخشان در ایران ، امروز در جایگاهی قرار داریم که ، با افتخار می توانیم ادعا کنیم که بسیاری از انسان های موفقی که امروزه در کشور به عنوان چهره های موفق کشور در همه حوزه های : ورزشی ، تحصیلی و دانشگاهی ، کسب و کار و بیزینس ، زندگی اجتماعی ، عشق و عاشقی ، موفقیت های فردی در فضای مجازی و …..
همه و همه از دانشجویان موسسه آموزشی – تحقیقاتی آریال بوده اند .

افتخار ما همراهی شما دوست عزیز از لحظه شروع و حرکت خود برای اهدافتان ، تا لحظه تحقق رویاهایتان ، در کنار شما بودن است .

تعهدی که کمتر در کشور ، یا حداقل در میان موسسات آموزشی به چشم می خورد . و این همان نقطه قدرت و قله افتخارات ما در موسسه آریال است که تا لحظه تحقق رویاهای شما ، شما را تنها نخواهیم گذاشت .

هرگونه خرید یا تهیه هرگونه محصول آموزشی از موسسه آریال ، شروع یک تعهد افتخارآمیز از سوی ما ، و درخشش ستاره ای در آسمان شبکه دوستان موفق در همه این سالها می باشد.

امروز شما دوست عزیز ، حضورتان را شاید بشکل اتفاقی در این سایت و موسسه یافته اید ، اما مطمئن باشید که از اینجا به بعد دیگر این تصمیم شما است که می تواند ضامن موفقیتتان در مسیر تحقق رویاهایتان باشد.

پس بیایید ، شما نیز همانند بسیاری از دوستان موفقی که شروع کارشان از یک شب یا در یک لحظه ای ، بطور اتفاقی با زدن لینک سایت آریال ، استارت زده شد ، ولی هم اکنون بخشی از شبکه قدرتمند آریالی های عزیز ایران زمین محسوب می شوند و عده زیادی از آنها نیز جزء همکاران ما در حوزه های مختلف می باشند ، شما نیز بیایید و حضورتان را در سایت آریال قدرتمندانه ،و با گرفتن یک تصمیم ادامه دهید

شاید بپرسید چگونه ؟؟
پیشنهاد برتر ما به شما دوست عزیز حضور در دوره کوچینگ تضمینی موفقیت است .

برای اطلاع بیشتر از این دوره شما را به صفحه ویژه این دوره دعوت می نماییم.

موفقیت تضمینی با کوچینگ فردی و قانون جذب 5 بعدی

جدیدترین دوره‌ های آموزشی قانون جذب و موفقیت

رشد شما با یادگیری آغاز می‌شود…

جدیدترین مقالات سایت

قوانین جادویی جهان هستی

روش های کسب ثروت بغیرالحساب خداوند با قانون جذب 5 بُعدی

همین الان رایگان دانلود کنید

کسب ثروت بغیرالحساب

نتایج دانشجویان موفق دوره کوچینگ فردی دکتر فرشید قنبرپور

آشنایی بیشتر با موسسه آموزشی تحقیقاتی آریال

 • عزیزانی که فعلاً هنوز اقدام‌ها، تصمیمات بزرگ و کلیدی خود را در زندگی نگرفته‌اند !
 • عزیزانی که در بهترین و طلایی‌ ترین سال‌های عمر خود به سر می‌برند.
 • عزیزانی که هنوز فرصت‌هایی طلایی برای موفقیت‌ های بزرگ خود در زندگی را دارند.
 • عزیزانی که می‌توانند به راحتی با فراگیری بهترین آموزه‌ های از موفقیت و راز موفقیت و قانون جذب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای بزرگترین موفقیت های زندگیشان کسب نمایند.
 • موسسه آریال با استفاده از کادری مجرب و کارآزموده با 21 سال سابقه با مدیریت دکتر فرشید قنبرپور ، کسی که در عمل ثابت کرده است با وجود همه محدودیت‌ های ظاهری که آدم‌ها معمولا آنها را برای پیشرفت نکردنشان بهانه می‌کنند میشود به موفقیت هایی بزرگ دست پیدا کرد.

برخی از خدمات سایت آریال برای شما

 • آموزش های جدید در حوزه موفقیت، قوانین کائنات و قانون جذب و همه مهارت های فردی
 • آموزش قانون جذب به روش های عملی و تضمینی برای اولین بار در ایران
 • آموزش اعتماد به نفس، آموزش های رایگان دیگر
 • کلیپ های انگیزشی، فایل های صوتی انگیزشی و سبک زندگی
 • بهترین محصولات تضمینی در حوزه موفقیت و مهارت های فردی از جمله قانون جذب علمی و عملی با آخرین روش های روز دنیا
 • کوچینگ فردی موفقیت ، کوچینگ سازمانی ( به روش تضمینی )

شرکت ها و موسساتی که تاکنون با موسسه آریال همکاری داشته اند

کوچینگ فردی و بیزینس کوچینگ چیست ؟ جامع ترین آموزش درباره علم کوچینگ و آشنایی با تکنیک تضمینی کوچینگ برای رسیدن به موفقیت برای افراد و سازمان ها و شرکت ها

رضایت ۱۰۰ درصدی دانشجویان دوره کوچینگ

موفقیت پایدار و تضمینی شما ، تحقق رویاها و اهداف شما ، توسط استاد فرشید قنبرپور


خودتان را در محاصره انسان های موفق قرار دهید من موفقیتتان را تضمین می نمایم.

کوچینگ فردی یا بیزینس کوچینگ چیست ؟

کوچینگ فردی یا بیزینس کوچینگ اصطلاحی است که معمولاً در زمینه ‌های کسب‌ و کار، اجرایی، زندگی، حرفه یا ارتباطات به کار گرفته شده تا این نوع از کوچینگ را از سایر انواع کوچینگ همچون کوچینگ ورزشی که شاخه شناخته شده‌ای است، جدا کند. اگر چه کوچینگ ورزش و کوچینگ فردی از یک ریشه واحد نشات گرفته‌اند. کوچینگ فردی رابطه‌ ای است که با توافق اولیه میان یک کوچ و یک مراجعه‌ کننده طراحی و تعریف می‌شود و بر اساس علایق، اهداف و مقاصد مراجعه‌ کننده شکل می‌گیرد.

کوچینگ فردی (Personal Coaching) نوعی فرآیند یادگیری است.

کوچینگ فردی : یک کوچ فردی ممکن است از پرس‌وجو، بازخورد، درخواست و بحث کردن برای کمک به مراجعه‌ کننده خود برای اهداف رشد، کسب‌ و کار یا ارتباطات بهره بگیرد،استراتژی‌ها و روابط را توسعه دهد و برنامه اقدامات عملی برای رسیدن به این اهداف را طرح‌ریزی کند.

یک کوچ جایگاهی را برای مراجعه‌ کننده به وجود می‌آورد که در آن او با تحت نظر گرفتن مراحل پیشرفت مراجعه‌ کننده و اقدامات عملی، او را پاسخگو می‌داند.آنها با کمک یکدیگر برنامه‌ای را طراحی و تنظیم می‌کنند که به بهترین وجهی نیازهای مراجعه‌ کننده را برطرف کند.

مفهوم کلی کوچینگ فردی :

یک کوچ فردی مانند آینه‌ ای انسانی در برابر مراجع عمل می‌کند و این کار را از طریق به اشتراک گذاشتن چشم‌ اندازهای بیرونی و بدون جانب‌ داری درباره آنچه در مراجعه‌ کننده میبیند، انجام می‌دهد. کوچینگ فردی ممکن است دیدگاه خاصی را آموزش دهد و مهارت‌ های خاصی را برای رسیدن به اهداف در اختیار مراجعه‌ کننده قرار دهد.

مربی کوچینگ در نهایت مراجعه‌ کننده را تشویق می‌کند تا برای دست‌ یافتن به اهداف و نقاط مهم جشن بگیرد.البته اين همه اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه دانشجوی تحت آموزش گام به گام تمامی آموزش ها را دیده و گزارشات خود را تسلیم استاد خود نماید.

تفاوت بین آموزش های درسی و کوچینگ فردی چیست ؟

تعامل دو طرفه بین استاد و دانشجو ( حضوری یا غیر حضوری ) وجه تمایز و تفاوت این نوع آموزش با سایر آموزش های کلاس درسی می باشد . زیرا احساس حضور یک راهنما و استاد در کنار یک دانشجو و اینکه شخصی است که می تواند در مواقع لزوم سئوالاتش را از وی بپرسد باعث حس اعتماد به نفس و قدرت در برداشتن گام های خود در مسیر پیشرفت می باشد.

نکته مهم :

در واقع در دوره های آموزشی کوچینگ این دانشجویان هستند که با انجام مستمر تمرینات خود و ارائه گزارشات هفتگی و رفع اشکالاتشان با استاد خود مسئول دستاوردها و موفقیت‌ های خود هستند. در واقع استاد مثل دریایی می ماند که دانشجو به هر اندازه که بخواهد و بتواند امکان بهره برداری از دانش و تجربیات او برای دانشجو مهیا می باشد.

به همین دلیل است که در دوره های کوچینگ فردی دانشجویان کوشا و پرسشگر و مطالبه گر بیشتر و بهتر از دیگر دانشجویان می توانند نتیجه بگیرند. دانشجویان دوره های کوچینگ فردی کسانی هستند که دست به عمل می‌زند.

پاسخ همه سوالات شما اینجاست

ویدیوهای معرفی دوره کوچینگ فردی و قانون جذب 5 بعدی استاد فرشید قنبرپور

 

دانشجویان دوره کوچینگ اهل اقدام هستند :

دانشجویان دوره کوچینگ اهل اقدام هستند. و ممکن است مربی ( کوچ ) به او کمک کند اما این کار به این معنا نیست که مربی کوچینگ فردی به‌ جای دانشجویان کاری را انجام می‌دهد. بلکه همانطور که از نام آن هم مشخص است وظیفه مربی کوچینگ نشان دادن راه و طریق به دانشجو است و طی نمودن آن راه و آن مسیر به عهده دانشجو می باشد.

بنابراین مربی کوچینگ فردی نه می‌تواند و نه وعده‌ای می‌دهد که دانشجویان اقدام خاصی انجام دهد یا به اهداف خاصی دست پیدا کند. بلکه با نشان دادن هدف نهایی و ایجاد انگیزه و افزایش مهارت های فردی دانشجو سعی در کمک به وی در هر چه نزدیکتر شدن او به شکل تدریجی و روزانه به هدفش دارد.

تصورات اشتباه و رایج در دوره های کوچینگ فردی :

متاسفانه هستند بسیاری از علاقمندان به موفقیت که در واقع با این نیت در دوره های کوچینگ شرکت می نمایند که تصور می کنند که شخصی به اسم مربی یا همان کوچ وجود دارد که بجای آنها تمرین ها و اقدامات لازم را در مراحل مختلف مسیر موفقیت برای آنها بر می دارد.

در واقع این دسته از افراد کسانی هستند که می خواهند مسئولیت تصمیماتی که خودشان جسارت اتخاذ آنها را ندارند در دوره ای به اسم کوچینگ فردی به گردن شخصی به اسم مربی یا کوچ بیندازند.

شاید از خودتان بپرسید وظیفه مربی کوچینگ فردی چیست ؟

اما همانطور که قبلا هم گفتیم وظیفه هر کسی در دوره های کوچینگ فردی مشخص است و نباید با این تصور که من در دوره کوچینگ فردی شرکت می کنم تا مسئولیت تصمیم های مسیر موفقیتم را به گردن مربی ام بیندازم .زیرا اساسا کار مربی تصمیم گیری برای شما نیست .بلکه هدایت و راهبری شما و تسهیل گری برای اتخاذ تصمیمات شما می باشد .

در حقیقت مربی سعی خود را بر این نقطه متمرکز می نماید که ماهیچه های اعتماد به نفس و تصمیم گیری و همچنین ماهیچه های فکر کردن شما قوی و قویتر شود. ولی آنکس که در نهایت باید تمرین ها و تصمیمات خود را با قدرت بگیرد خود دانشجوی کوچینگ می باشد.

اشتباهات رایج دانشجویان در دوره کوچینگ فردی

یکی دیگر از اشکالاتی که معمولا دانشجویان دوره های کوچینگ فردی در دام آن می افتند تاخیرها و تعلل هایی است که در میان راه و مسیر موفقیت خود خواسته یا ناخواسته برای خود ایجاد می نمایند. تاخیرهایی از این جنس که : همسر من هنوز خیلی با من همراه نیست و من نمی دانم تمرین های دوره را انجام دهم.
من زمان کافی برای انجام تمرینات ندارم . من خیلی با بعضی از تمرینات ارتباط برقرار نمی کنم . و یا دلایلی دیگر از این دست

جمع بندی این بخش :

در حقیقت شخصی که می خواهد وارد دوره کوچینگ فردی بشود معنایش این است که این شخص تصمیم نهایی خود را در زندگی خود با خود گرفته است . یعنی این شخص تکلیف خودش را با خودش مشخص کرده است که از زندگی چه می خواهد .این شخص حساب و کتاب همه چیزش را کرده است و می داند که مثلا باید شش ماه یا یکسال در یک دوره ای به اسم کوچینگ فردی در خدمت تمرینات و توصیه ها و پیشنهادات و راهنمایی های یک کسی به اسم استاد یا مربی یا همان کوچ باشد .

فرض اولیه بر این است که شخص دیگر مشکلی از نظر زمان یا هزینه یا اختلاف نظرها ندارد و یا اگر مثل خیلی ها دارد خودش با خودش سنگ هایش را واکنده است و در طول مسیر و در طول دوره کوچینگ فردی خودش این موارد را حل می کند .

این بهانه ها را در طول دوره کوچینگ اصلا نیاورید!

البته دانشجو می تواند برای حل بعضی از این چالش ها از مربی ( کوچ ) خود نیز راهنمایی بگیرد .ولی موارد از قبیل اینکه استاد من فعلا در فصل امتحاناتم هستم و یکی دو ماه نمی توانم تمریناتم را انجام دهم .یا استاد من چکار کنم همسرم با ادامه مسیر من مخالف است .یا اینکه استاد من جسارت انجام این تمرینات را ندارد و مواردی دیگر از این قبیل نباید سد راه دانشجو باشند .

آموزش به سبک کوچینگ بالاترین سطح آموزش در دنیا است

این موضوع را همیشه به خاطر داشته باشید که نوع آموزش به سبک کوچینگ های فردی بالاترین و ارتقا یافته ترین سطح آموزش در تمامی دنیا بوده و مثل سطح آموزش در سطوح کارشناسی ارشد می باشد .

به همین دلیل است که فرض استاد و مربی این است که شخصی که وارد دوره کوچینگ فردی می خواهد بشود خیلی از مسائل سطوح قبلی از جمله موارد فوق الذکر را دیگر می داند و به عنوان یک دانشجوی پیشرفته موفقیت ، تمامی تمرینات خود را سر زمان و سر وقت مشخص خود انجام داده و گزارشات خود را نیز به استاد ارائه می دهد و چنانچه سئوالی داشته باشد خودش از استاد و مربی خود کار می کشد و پاسخ سئوالات خود را فعالانه دریافت می کند. توجه : یادتان باشد یک دانشجوی دوره کوچینگ فردی عالی ترین سطح آموزش را در حال گذراندن می باشد.

 

 

مفهوم عمیق تر از کوچینگ فردی | بیزینس کوچینگ

کوچینگ فردی، درمان یا مشاوره نیست این موارد تفاوت‌های بارز زیادی با یکدیگر دارند و ممکن است بتوانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند اما مطمئناً باهم مرزهای مشخصی دارند. کوچینگ فردی، محدودیت‌های مراجعه‌کننده را تشخیص می‌دهد و ممکن است او را به سایر خدمات مورد نیاز ارجاع دهد.

کوچینگ فردی درباره باز کردن قفل توانایی‌های بالقوه افراد و رساندن آن‌ها به حداکثر بهره‌وری و رسیدن به تغییرات مثبت است. کوچینگ فردی روشی است که در آن کوچ و مراجعه‌کننده گفتگویی را بر پایه توانمندی های دانشجو شکل می‌دهند. و او را با ابزارهایی که در اختیار دارند برای رسیدن به هدفش کمک می نمایند. با این فرض که فرد مراجعه‌کننده همه پاسخ‌ها را در دل خود دارد و کوچ فقط کاری انجام می‌دهد که مراجعه‌کننده بتواند به پاسخ‌ های خود دسترسی داشته باشد.

نقش اساسی کوچینگ فردی چیست ؟

کوچینگ فردی از مدل‌ها و تکنیک‌های تغییر معتبری استفاده می‌کند تا به فرد کمک کند نیازهای خود را ارزیابی کند، انگیزه‌ های خود بازشناسی و صلاحیت‌ها و مهارت‌های مورد نظر خود را توسعه دهد و از این طریق عملکرد و کارایی خود را ارتقا دهد. در مسیر کوچینگ فردی کوچ‌ها این ‌گونه به مراجعه‌کننده کمک می‌کنند:

 • به افراد کمک می‌کنند تا اهداف خود را واضح کنند و سپس به آنها دسترسی پیدا کنند
 • از مراجعان خود میخواهند تا بیشتر از خود توقع داشته باشند و سطح انتظارات خود را افزایش دهند
 • بر مراجعان خود تمرکز می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا سریع‌ تر به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنند
 • ابزارها، ساختارها و حمایت‌هایی را ایجاد کنند که نتایج عملی بیشتری برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

 

اصول کوچینگ فردی در موفقیت :

کوچینگ فردی یک کاتالیزور به‌ حساب می‌آید و افراد، گروه‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌کند تا توانایی‌های بالقوه خود را به بالفعل تبدیل کنند. تمرکز کوچینگ فردی روی فردی است که کوچ می‌شود به‌ جای آنکه به دنبال وظیفه‌ای باشد که باید انجام شود. کوچینگ فردی یک فرآیند برای ایجاد تغییر و تحول است.

چه سازمان ‌هایی بر کار بیزینس کوچینگ نظارت دارند؟

سازمان ‌های زیادی وجود دارند که سیستم ‌های تأیید و گواهی ‌نامه برای کوچ‌ های فردی صادر می ‌کنند. برخی از این سازمان ‌ها همچنین دوره‌ های آموزشی تربیت کوچ را نیز در برنامه خود دارند.

کوچ دارای گواهی ‌نامه اصطلاحی است که در آمریکای شمالی به کار می ‌رود و معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که به استانداردهای خاصی دست ‌یافته ‌اند و اصطلاح معتبر هم معمولا برای سازمانی در نظر گرفته می‌شود که این دوره‌ها را آموزش می‌دهد و به استاندارهای مشخصی در امر آموزش دست یافته است. البته اصطلاح معتبر معمولاً در اروپا برای افرادی استفاده می‌شود که به سطح مشخصی از مهارت دست یافته‌اند.

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF

فدراسیون بین‌المللی کوچینگ یا ICF هم برای کوچ‌ها گواهی صادر می‌کند و هم اعتبار آموزشگاه‌های کوچینگ را می‌سنجد.برخی از متخصصان بر این باورند که انجام دادن هر دوی این کارها به صورت هم‌زمان نوعی تداخل منافع به شمار می‌رود. با این‌ حال تاکنون ICF چنین تضادی را نپذیرفته است.

در اروپا نیز انجمن بین‌المللی کوچ‌ها (IAC) و انجمن کوچینگ AC هر دو به تأیید سیستم‌های آموزشی کوچینگ می‌پردازند. سازمان‌های زیادی در این زمینه و در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند و تنها موسسه‌ای که این روند را در ایران انجام می‌دهد انجمن کوچینگ فارسی‌ زبانان یا FCCI است.که البته فعالیت های این موسسه نیز هنوز خیلی رسمی نشده است .و انشالله در آینده بتوانیم ما نیز در کشور عزیزمان ایران همپای با سایر سطوح پیشرفته در کشورهای دیگر سطح آموزشی خود را بالاتر ببریم.

تاریخچه کوچینگ چیست ؟

پیدایش کلمه کوچ مربوط به قرن پانزدهم میلادی و روستایی به نام kocs در شمال غربی مجارستان می باشد. این روستا بخاطر نوآوری هایی که در آن زمان داشت بسیار معروف بود. امرار و معاش اهالی روستا با چرخ هایی ابتدایی بود اما این در اوایل قرن شانزدهم توسعه یافته و به کالسکه‌های مجلل برای حمل و نقل مردم استفاده می‌گردید. این وسیله بعدها در اروپا به محبوبیت بالایی رسید و با نام کوچ Coach شناخته می‌گردید.

اولین استفاده ­ای که از واژه­ “کوچ” صورت گرفته است به سال ۱۸۳۰ و دانشگاه آکسفورد برمی­ گردد. در آن زمان کوچ به معلم خصوصی گفته می­ شد که دانشجویی را در طی فرآیند امتحان همراهی می­ کرد. بعد از آن، در سال ۱۸۶۰، واژه ­ی کوچ در ورزش نیز جایگاه پیدا کرد.

منبع تاریخچه کوچینگ از : ویکی پدیا

راهنمای پیش از ثبت نام دوره کوچینگ فردی | بیزینس کوچینگ

(جزوه کوچینگ)

دانلود کنید طرح راه اندازی کسب و کار

لطفا قبل از ثبت نام در دوره کوچینگ فردی موسسه آریال این فایل را حتما مطالعه بفرمایید.

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ فردی موسسه آریال

 

درباره دوره تضمینی کوچینگ فردی | بیزینس کوچینگ در موسسه موفقیت آریال

کوچینگ فردی : دوره کوچینگ فردی یا بیزینس کوچینگ آموزشی در موسسه آریال در دو حالت انجام می شود . شاید سئوالی که برای شما پیش آمده باشد این باشد که چرا در دو حالت دوره کوچینگ فردی انجام می شود . و اساسا هر کدام از این حالت ها چه خصوصیاتی دارند و چه امکاناتی دارد. در پاسخ به این سئوال باید گفت که همانطور که همه شما دانشجویان می دانید هر هدفی برای آنکه در زندگی انسان محقق شود نیاز به یکسری امکانات و شرایط خاص خود دارد .بعضی از اهداف محقق شدنشان خیلی نیاز به زمان زیادی ندارد .

به این مثال برای درک بهتر دوره کوچینگ فردی خوب توجه کنید:

به عنوان مثال شخصی که می خواهد در زندگی خود سرعت مطالعه خود را بالا ببرد و به اصطلاح تندخوان شود این شخص با کمی تمریناتی که در دوره آموزشی تند خوانی به او آموزش داده می شود می تواند بعد از گذشت یکی دو هفته آثار افزایش سرعت مطالعه خود یا همان تند خوانی اش را ببیند. بعضی از موارد هست که با گذراندن حتی یک دوره آموزشی هم این هدف او محقق می شود و دیگر نیاز آنچنانی به ثبت نام دوره کوچینگ فردی یا دریافت مشاوره های آنچنانی هم ندارد.به عبارت دیگر تحقق این هدف تک مولفه ای می باشد .

تفاوت مهم از این مثال با دوره کوچینگ فردی !

تکمیل شدن موفقیت در این هدف افزایش سرعت مطالعه فقط به خود شخص بستگی دارد نه هیچ کس و هیچ چیز دیگر تنها مولفه موفقیت و محقق شدن این هدف اراده و پشتکار خود شخص می باشد. اگر بر اساس تمرین ها و تکنیک هایی که استاد به او آموزش می دهد جلو برود صد در صد به هدف خود دست پیدا خواهد کرد . اما بعضی از اهدف هستند که به اهداف دو یا چند مولفه ای شهرت دارند . شاید ذهن شما به این سمت سوق بیابد که چند مولفه ای دیگر چه معناست ؟ در پاسخ به این سئوال : اهدافی که محقق شدن آنها صرفا فقط و فقط به اراده خود شخص بستگی ندارد . بلکه مولفه های دیگری نیز باید رعایت شوند تا آن آرزو و آن رویا در زندگی شخص محقق گردد به این اهدف چند مولفه ای گفته می شود .

مثال دیگر از دوره کوچینگ فردی موسسه آریال :

به عنوان مثال اشخاص زیادی هستند که در دوره های آموزشی کوچینگ فردی موسسه آریال ثبت نام نموده و هدف آنها این است که تبدیل به یک سخنران حرفه ای  شوند . حال به عنوان یک نمونه عینی مولفه های درگیر در این هدف را با همدیگر بررسی می نمایم . مولفه های نرم افزاری : آن دسته از مولفه هایی هستند که صرفا در خود شخص هستند و فقط و فقط تصمیم و اراده خود شخص در آن درگیر می باشد . مثلا اینکه من تصمیم بگیرم که تندخوان شوم یا اعتماد به نفس ام را افزایش دهم . این تصمیمات بستگی به خود شخص دارد و دیگر نیاز به هیچ مجوزی از هیچ ارگانی یا گرفتن هیچگونه تاییدیه ای از هیچ نهاد یا وزارتخانه یا موسسه ای ندارد.

مولفه های سخت افزاری دوره کوچینگ فردی که بسیار مهم هستند :

آن دسته از مولفه هایی هستند که صرفا در خود شخص ندارد و فقط و فقط تصمیم و اراده خود شخص در آن درگیر نمی باشد .بلکه نظرات ارگان های دولتی یا نهادها یا موسسات دیگر نیز در این تصمیم یا این هدف موثر می باشند. مثلا گرفتن مجوز کار برای برگزاری یک همایش یا سخنرانی صرفا فقط به این شرط که من دارای مهارت سخنرانی می باشم امکانپذیر نمی باشد . بلکه علاوه بر داشتن مهارت سخنرانی باید دارای مجوز رسمی از یکی از ارگان ها یا نهادهای معتبر باشم که معمولا در این مورد باید از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز های لازم را دریافت نمود . این فرآیند نیز دارای یک پروسه خاص می باشد که برای دانشجویانی که بخصوص تجربه اولشان می باشد نیاز به مشاوره و راهنمایی دارد .

اهمیت وجود مربی کوچینگ در این مثال :

همچنین به غیر موارد مطروحه فوق نیاز به مشاوره جهت برگزاری صحیح یک سخنرانی از صفر تا صد می باشد . زیرا چه بسیار بوده اند دانشجویانی که صرفا با اکتفا به فرضیات خود اقدام به برگزاری سمینارهای آموزشی کرده اند که برای آنها ارمغانی جز از دست رفتن هزینه های گزاف و همچنین تخریب برند شخصی آنها و چه بسا تخریب برند موسسه و یا شرکت آنها را داشته است.

مثال روند کلی پروسه تبدیل شدن به یک سخنران انگیزشی در دوره بیزینس کوچینگ :

شخص که مثال زدیم در ابتدا باید از نظر روحی و روانی برای تبدیل شدن به یک سخنران بخصوص یک سخنران انگیزشی آماده شود و چه بسا که در همین ابتدای مسیر باید ضمیر ناخودآگاه او برای این کار برنامه ریزی گردیده و تمریناتی ویژه را انجام دهد . در ادامه مسیر این شخص باید آموزش های حرفه های و تکنیک ها و روشن های سخنرانی را آموزش ببیند. البته گاهی بعضی از دانشجویان هنوز آمادگی لازم برای آموزش تکنیک ها و روش های حرفه ای تبدیل شدن به یک سخنران را نداشته به همین دلیل این دست از دانشجویان حسب نیاز و تشخیص استاد آموزش های دیگری که به آموزش های نرم افزاری معروف هستند را به آنها داده خواهد شد.

منظور از آموزش های نرم افزاری آموزش هایی از قبیل :

آموزش اعتماد به نفس

آموزش عزت نفس

آموزش چگونگی تغییر باورهای مخرب

آموزش روش های مقابله با سیگنال ها و پالس های منفی که از طرف محیط و دیگران به ما می رسد .

آموزش بیرون آمدن از چاله های هوایی مسیر موفقیت و ده ها آموزش دیگر …

نکته بسیار مهم در طول دوره کوچینگ فردی

شاید در ابتدای کار حتی خود دانشجو هم فکرش را هم نمی کرد که برای رسیدن به این هدف و محقق نمودن آن در زندگی خود کارش به انجام کارهای حاشیه ای مثل این موارد بکشد. ولی به هر حال همانطور که وقتی یک بیمار برای انجام یک عمل جراحی وارد اتاق عمل می شود شاید عنوان عمل مثلا جراحی روده باشد ولی وقتی که پزشک و جراح متخصص عملیات جراحی را شروع می نماید و از وضعیت بیمار آگاه می شود چه بسا که در همان حین عمل بگوید که مثلا این بیمار به غیر از مشکل روده مشکلات دیگری از قبیل کمبود خود / مشکل معده / مشکل نای هم برخوردار است که باید برای حل مشکل اول او یعنی مشکل روده این مشکلات هم رفع گردند در غیر این صورت مشکل اصلی او فقط بصورت موقتی حل می شود و مجددا سرباز می کند .

آموزش های سخت افزاری موفقیت با کوچینگ موسسه آریال :

 • چگونگی دریافت مجوز های لازم برای برگزاری یک سخنرانی یا سمینار
 • چگونگی اقدام به تبلیغات مناسب با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
 • نحوه اطلاع رسانی صحیح و قانونی و کم هزینه جهت برگزاری
 • چگونگی دریافت ای نماد
 • چگونگی ثبت کسب و کار و بیزینس خود
 • نحوه حمایت از محتویات آموزشی خود
 • چگونگی اجرای فرآیند عملی در حین همایش در سالن آمفی تاتر یا سینما های دارای مجوز های قانونی
 • چگونگی ثبت آموزش های خود در قالب کتاب یا مقاله
 • آشنایی با فرآیند و پروسه های اصلی و فرعی چاپ دانش و آموزش های خود در اداره ارشاد.

چرا به یک مربی کوچینگ فردی نیاز دارید ؟

همه این موارد و اقدامات از این قبیل که تصمیمات و نظرات ارگان یا نهادی دیگر به غیر از خود شخص به روی آن تصمیم اثرگذار می باشد را تصمیمات یا هدف های چند مولفه ای می گویند که نیاز به آموزش و مشاوره و حضور یک مربی در کنار دانشجو می باشد. وگرنه هم هزینه و بودجه او هم زمان و انرژی و از همه مهمتر امید او از دست خواهد رفت. در دوره کوچینگ فردی هم بر حسب اینکه هدف اصلی دانشجو چه چیزی می باشد ولی در حین دوره ممکن است حسب تشخیص استاد دوره هر کاری که لازم است انجام شود تا دانشجو بتواند به آن هدف اصلی اش دست یابد. به همین دلیل است که گاها بعضی از دانشجویان در مدت زمانی کمتر از آنچه برایشان در نظر گرفته شده است به هدفشان دست پیدا می کنند ولی بعضی از آنها در مدت زمانی بیشتر. البته همه این موارد را اضافه نمایید به سعی و تلاش و پشتکار خود دانشجو و از همه این ها مهمتر توکل او به خدای خود در رسیدت به هدفش .

سوال خیلی از شما دوستان از دوره تضمینی کوچینگ فردی :

دوره کوچینگ فردی در موسسه آموزشی تحقیقاتی آریال چگونه انجام می شود ؟

این دوره در طی گام های ذیل برگزار می گردد.

گام ۱ ) : با توجه به استقبال کم نظیر هموطنان از این نوع از آموزش ها که به تازگی در اکثر کشورهای جهان مرسوم شده است . ما در موسسه خود پس از انجام مصاحبه اولیه و آشنایی با شخص علاقمند توجه: ( یا به شکل حضوری برای هموطنان تهرانی یا بصورت تلفنی ویژه هموطنان عزیز شهرستانی ) آنها اقدام به ثبت نام در این دوره می نمایند.

تذکرات خیلی خیلی مهم :

این دوره علیرغم دستاوردهای بسیار بزرگی که برای دانشجویان و شرکت کنندگان در آن دارد ولی باید این خبر را به دوستان و هموطنان نیز بدهم که هر کسی به صرف علاقمند بودن نمی تواند در آن شرکت نماید .یعنی به صرف اینکه یک شخص به فلان کار یا هدف علاقمند است نمی تواند به آن هدف برسد. یکی از وظایف و تعهد های ما در موسسه این است که در همان ابتدای مسیر شخص را با هدفش آشنا نموده و چه بسا در همان ابتدای راه به او می گوییم که این هدف مناسب شما نمی باشد و از هزینه نمودن و وقت گذاشتن برای آن خودداری نمایند. زیرا رسالت اصلی ما در موسسه آریال تسهیل و آسان سازی مسیر موفقیت برای هموطنان عزیز کشورمان می باشد و بیزینس و کسب درآمد الویت و هدف بعدی ما می باشد.

هزینه دوره کوچینگ فردی :

یکی از مهمترین سوالات دانشجویان و علاقمندان به دوره کوچینگ فردی هزینه سرمایه گذاری است که توسط دانشجویان در این دوره و در جهت تحقق هدفشان می نمایند می باشد. در پاسخ باید گفت که با توجه به آنکه هر هدفی بر حسب سختی یا آسانی مراحل تحقق آن و همچنین چند مرحله ای بودن و بعضا نیاز به راهنمایی ها و مشاوره های متنوع و بیشتری در خصوص بعضی از مجوزها و یا ثبت بعضی از موارد برای موسسه یا شرکتی که در رابطه با آن هدف می باشد بنابراین هزینه آن نیز متفاوت می باشد. قبلا نیز متذکر شده بودیم بعضی از هدف ها راحت تر محقق می شوند ولی بعضی از هدف ها دیرتر و نیاز به انرژی بیشتری دارند . به همین دلیل هم دانشجو باشد زمان و انرژی بیشتری برای تحقق آن هدف خود در نظر داشته باشد و هم هزینه بیشتری را برای آن لحاظ نماید.

درباره چگونگی هزینه دوره کوچینگ فردی در موسسه آریال

این موضوع باعث ایجاد سوالاتی برای از بعضی دانشجویان حسب تفاوت هایی که از نظر زمان یا انرژی یا هزینه برای بعضی از دوره های کوچینگ فردی لحاظ شده بود ایجاد نموده است که در این قسمت برای شما دوست و دانشجوی علاقمند به مسیر موفقیت توضیح داده شد و اساسا به همین دلیل است که هزینه هر دوره کوچینگ فردی بعد از اولین جلسه و پس از تعیین سطح و میزان و تنوع مولفه های آن هدف مشخص گردیده و به دانشجو اعلام میشود.

نکته جالب توجه در دوره کوچینگ فردی : 

در تمام این سال ها چه بسیار علاقمندانی که صرفا به دلیل منصرف نمودن آنها از ادامه مسیرشان در جهت مثلا فلان هدف موقتا از ما ناراحت شده اند ولی بعد از گذشت مدتی وقتی که در هدفی دیگر توانسته بودند به موفقیت هایی بزرگ دست پیدا کنند از تمامی مسئولین و مدیریت موسسه تشکر و سپاسگزاری نموده اند .

گام ۲ ) :

تعیین هدف توسط خود دانشجو (در صورت نداشتن هدفی مشخص هدف توسط موسسه تعیین می گردد)

گام ۳ ) :

تعیین برنامه کلی مسیر موفقیت و تحقق هدف برای دانشجو در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری(در قسمت های قبلی مفصلا توضیح داده شده است .لطفا جهت آشنایی بیشتر به قسمت های اولیه همین راهنما مراجعه فرمایید.)

گام ۴ ) :

معرفی یک شماره موبایل و یک کانال تلگرامی به موسسه از طرف دانشجو و ارسال تمامی فایل های مورد نیاز الزاما  از طریق همان کانال تلگرامی معرفی شده از طرف دانشجو.

گام ۵ ) :

دریافت جلسات مشاوره تلفنی یا حضوری در صورت نیاز یا تشخیص مشاور

گام ۶ ) :

دانشجو موظف به ارسال گزارشات هفتگی خود در قبال دریافت جلسات آموزشی و اعلام نیاز جهت استفاده از جلسه مشاوره هفتگی به موسسه می باشد.

تذکرات مهم دوره کوچینگ موسسه آریال :

با توجه به تعهد اولیه دانشجو بابت انجام کلیه تمرینات و اجرای عملی و واقعی تمامی موارد تذکر داده شده در آموزش های مختلف چنانچه دانشجو از انجام تمرینات سرباز زند یا کیفیت لازم برای آموزش خود از نظر دقت و زمان و صبر و شکیبایی قرار ندهد . تمامی مضرات حاصل از بی دقتی یا اهمال کاری یا انجام ندادن تکالیف از طرف دانشجو متوجه ایشان بوده و مسئولیت آن نیز به عهده وی می باشد و موسسه هیچگونه تعهدی در قبال این موارد نخواهد داشت. از طرف دیگر موسسه موظف به ارسال آموزش های لازم از طریق تلگرام و برگزاری جلسات مشاوره تلفنی برای دانشجو می باشد و چنانچه موسسه از انجام موارد مذکور سرباز زند حق اعتراض و دریافت آموزش ها و جلسات مشاوره برای دانشجو تا پایان دوره محفوظ می باشد.

موسسه آموزشی تحقیقاتی آریال

مربی و کوچینگ فردی، توسعه و مهارت فردی و سازمانی

استاد فرشید قنبرپور

دوست عزیز سلام

من فرشید قنبرپور هستم .شاگرد کارواشی که مسیر موفقیت خود را به شکل کاملا عملی و اجرایی در طول زندگی خود از دوران نوجوانی طی نموده ام ، نه از دل مطالب اینترنت و کتاب های انگیزشی .

کوچینگ موفقیت چیست ؟

دوست من مسیر موفقیت مثل آدرسی می ماند که اگر بخواهیم آنرا طی نماییم تا به اهداف ، آرزوها و رویاهای خود برسیم ، باید آنرا از کسی بپرسیم که آن مسیر و آن آدرس را بلد باشد و یا حداقل یکبار خودش آنرا رفته باشد .حال تصور کنید که ما بخواهیم مسیر و جاده موفقیت را از کسی بپرسیم و از کسی جویا بشویم که خودش آن جاده و مسیر را خلق نموده باشد.

کمی بیشتر درباره ما

این را هم بگویم که من به هیچ وجه انسان مذهبی یا کسی که ادعایی در این حوزه داشته باشد نیستم .به هیچ وجه مسائل و مباحث دینی را بیشتر از بقیه شماها رعایت نمی کنم .من هم یک انسان معمولی مثل هزاران انسان دیگری که در کشور عزیزمان در حال زندگی می باشند هستم. سالها طول کشید تا به پاسخ این سئوال رسیدم که چرا موفق ترین انسان های جهان و ثروتمندترین آدم های دنیا و در حوزه کاری خودم بزرگترین سخنرانان جهان کسانی هستند که بشدت به خالق این جهان باور دارند. تا اینکه به این فکر افتادم تا یک پروژه جهت تحقیق و پژوهش روی این موضوع برای خود و تیم تخصصی ام در موسسه آریال تعریف کنم .

ادامه تحقیقات ما

ما در طول این پروژه به دنبال انسان های موفقی که در زمینه سخنرانی و موفقیت و آموزش بودند تحقیقات خود را ادامه دادیم و تاریخچه و ارتباط بین همه اساتید برتر این حوزه را در جهان استخراج نمودیم و اینکه کدام استاد دانشجو و رهجوی کدام استاد بوده است و کدام استاد نزد کدام شخص آموزش دیده است و سیر مسیر آموزشی این اساتید را همه را بیرون کشیدیم .

عامل موفقیت افراد موفق را بررسی کردیم

در میان این اساتید بودند کسانیکه حتی از استاد خود هم جلوتر زده بودند و به ثروت و شهرت بیشتری دست پیدا کرده بودند.و خود این نیز سئوالات تحقیق و پژوهش ما را عمیق تر و بیشتر می نمود. تا جایی که به دنبال پرطرفدارترین سخنرانان جهان رفتیم و به دنبال موفق ترین آنها جستجوی خود را ادامه دادیم .و زمانیکه به این نتیجه رسیدم که معروفترین و پرطرفدارترین آنها کسانی بودند که مستقیم یا غیر مستقیم از کتاب آسمانی خودشان استفاده نموده اند .و از میان این اساتید کسانیکه مبنا و Base کاری خودشان را بروی این کتاب آسمانی گذاشته اند از همه موفق تر بودند .

ما نیز به این نتیجه رسیدیم که همانطور که در بیشتر نسخ و کتاب های موفقیت ما از این نویسندگان پیروی می کنیم و به یافته ها و تحقیقات آن ها اعتماد می کنیم ، پس اگر قرار است که فقط یک تقلید فقط یک تقلید از این سخنرانان را در مسیر خود انتخاب کرده باشیم چه بهتر که آن مورد ، انتخاب کتاب مقدس خود به عنوان تنها رفرنس و مبنای موفقیت در طول مسیر خود باشد .

تاثیر گذاری دوره کوچینگ فردی و قانون جذب 5 بعدی

شاید از اینجا به بعدش دیگر لازم به گفتن و توضیح نباشد که انتخاب همین یک موضوع به عنوان بزرگترین یافته تحقیقاتی خود باعث و بانی چه موفقیت ها و تغییر و تحولات عظیمی در زندگی چه دوستان و چه شرکت کنندگانی در موسسه آریال که نشد . البته مجددا یادآور می شویم که ما به هیچ عنوان ادعایی در حوزه دین یا مذهب نداشته بلکه تنها تلاش و سعی صادقانه در مسیر موفقیت و یافته های خود از این کتاب آسمانی را داریم . اما نتایج و تغییرات بزرگی که در اهداف ، آرزوها و رویاهای کسانی که در دوره های آموزشی موسسه آریال شرکت کرده بودند مخصوصا دوره بسیار تاثیرگذار کوچینگ فردی و دوره قانون جذب پنج بعدی ، خود گواه بر درستی این انتخاب و درستی مسیری که پیش رو داریم می باشد.

چرا در دوره کوچینگ فردی و قانون جذب 5 بعدی شرکت کنیم ؟

یکبار دیگر شما را به شرکت در این دوره ، یعنی دوره کوچینگ فردی دعوت نموده و این قول را به شما می دهیم که این نقطه عطفی در مسیر زندگی شما و ادامه تحقق اهداف ، رویاها و آرزوهای شما خواهد بود .این تعهد را از موسسه آریال به یادگار داشته باشید که چنانچه در دوره کوچینگ فردی و قانون جذب پنج بعدی شرکت نمایید و تمرین ها و مشاوره های استاد دوره ، استاد فرشید قنبرپور را با تمامی جزئیات رعایت و به تکرار انجام دهید پس از پایان این دوره شما به اهداف و آرزوها و رویاهای خود دست پیدا نمایید.

از هم اکنون تحقق اهداف و آرزوهای شما را به شما تبریک می گوییم .

شعار ما : تا لحظه تحقق رویاهایتان در کنارتان باقی خواهیم ماند

استاد فرشید قنبرپور در رسانه ها

 

برای ثبت نام در دوره کوچینگ فردی ( خصوصی ) یا کوچینگ سازمانی از طریق لینک زیر اقدام نمایید

…..

(ظرفیت محدود)

موسسه آموزشی تحقیقاتی آریال

با مدیریت : استاد فرشید قنبرپور

ماموریت ما : بودن در کنار شما تا لحظه تحقق رویاهایتان

روش کوچینگ فردی در موسسه آریال چگونه است؟

ما در موسسه آریال ۲۱ سال تجربه به این نتیجه رسیده ایم که تاکنون همه روش هایی که در ایران رسیدن هدفها و رویاهایشان مورد استفاده قرار گرفته است دارای ایرادات و اشکالات بزرگ و فنی بوده است.
از طرفی متوجه شده ایم که تمام این روش ها با فرهنگ ما ایرانی ها عادتهای ما ندارد و تقریباً می شود گفت که درصد احتمال موفقیت ما ایرانی ها با این روش ها خیلی خیلی کم است.
به همین دلیل ما در آریال با تکنیک اچ وی پی (HVP) سیستم کوچینگ خود را جلو می بریم.کاری که در هیچ موسسه دیگری چه در ایران و چه خارج از کشور انجام نمی شود زیرا این روش به نام استاد فرشید قنبرپور سالهاست که ثبت شده است و به نام ایشان مورد استفاده قرار می گیرد.
از آنجایی که ما در آریال برای برند خود بسیار ارزش و اهمیت قائل هستیم به همین دلیل هیچ اصراری نداریم که همه آدم ها وارد دوره کوچینگ فردی بشوند زیرا این دوره مهم ترین و کاملترین دوره آموزشی مادر موسسه می باشد.
به همین دلیل به دوستانی که برای شرکت در کوچینگ فردی شرکت می نمایند می گوییم که بروید و همه موسسات و همه مدرسه‌ای دیگر را کاملاً بررسی نمایید و خوب تحقیقات خود را کامل نمایید و بعد از آن بیایید در موسسه آریان ثبت‌نام نمایید زیرا در آن صورت خودشان متوجه می‌شوند که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ هزینه خیلی خیلی موسسه آریان به نفع آنها میباشد..
اصطلاح قدیمی مادر آریال این است که در واقع درست است که عنوان ما موسسه آموزشی تحقیقاتی آریال است ولی شما اینگونه تصور کنید که اینجا پادگان آریال می باشد زیرا به شدت برای رسیدن شما به موفقیت ما سخت گیر می باشیم.
همیشه گفته ام که در موسسه آریال آمدن شما با خودتان است ولی رفتنتون با خودتان نیست زیرا رفتن شما و خارج شدن شما از موسسه را ما مشخص می‌کنیم و تا زمانی که شما به هدف دان نرسیده باشید اجازه خروج به شما داده نمی شود.
علت این همه سخت گیری آن است که ما برند خودمان را ما هیچ چیز عوض نمیکنیم و اجازه نمی دهیم کسانی وارد دوره کوچینگ فردی بشوند که آدم های تنبل و بی هدف بوده و با تنبلی و کاهلی خود و نرسیدن به هدف شخصی خودشان باعث ضرب خوردن به برند و اعتبار آریال بشوند.
به همین دلیل بر خلاف خیلی از موسسات دیگر که به اسم کوچینگ فردی تعداد بسیار زیادی دانشجو را ثبت نام می نمایند ما در موسسه آریال شش ماه فقط ۶ نفر را ثبت نام می‌کنیم.
زیراک برای این تعداد از طرف شخص خود استاد قنبرپور وقت و انرژی زیادی گذاشته میشود چنانچه تعداد نفرات زیاد باشند کیفیت موفقیت آنها پایین آمده و آنها به هدفشان نخواهند رسید و به ضرر برند و اعتبار آریال خواهد بود.
استاد روش آموزش و مشاوره و کوچینگ شما چگونه است؟
دانشجو پس از نهایی نمودن ثبت‌نام خود رسماً به عنوان دانشجوی کوچینگ در موسسه ما تلقی می‌شود و پس از هماهنگی های انجام شده با سایر قسمت ها مثل فاوا و امور اداری و برنامه ریزی از همان شب آموزشهای دانشجو شروع می شوند.
به این شکلی که در ابتدا از ایشان ۴ آزمون یا تست گرفته میشود. تا میزان توانمندی و علاقه مندی و همچنین تیپ شخصیتی آن را به دست آوریم.
بعد از آنکه این موارد مشخص شد بر اساس این مولفه ها رسالت فردی دانشجو را با کمک آموزش هایی که به او داده می شود تعیین می نماییم زیرا این مهمترین مولفه در موفقیت هر انسان در طول عمر او می باشد.

بعد از آن که رسالت فردی شخص را با کمک خودش و آموزشهایی که به او می‌دهیم تعیین نمود ای به سراغ هدف گذاری می رویم..
شایان ذکر است که هدف انسان ها مخصوصاً هدفهای بزرگ آنها باید بازتاب و رسالت فردی آنها باشد زیرا اگر این دو یعنی رسالت زردی و هدف های بزرگ زندگی هم راستای با هم نباشند هرچند هم که شاید بعضی از انسان ها به هدف های شان برسند و می چون همراستا ما رسالت آنها در این دنیا نمی باشد تا پایان عمر احساس لذت و خوشبختی نمی کنند.

این دقیقا همان چیزی است که سایر اساتید و موسسات آموزشی به هیچ وجه انجام نداده‌اند و نخواهد داد زیرا آن اساتید خودشان را خیلی درگیر مسائل کیفی نمی کنند و بیشتر برای شان تعداد آدم ها و جمعیت آدم هایی که قرار هست کوچ بشوند مهم می باشد.

استاد ما با چه کسی در ارتباط هستیم آیا ما ادمین های شما ارتباط داریم؟
یکی دیگر از تفاوت های موسسه آریال با همه موسسات دیگر در این است که دانشجویان کوچینگ شخصی با خود من یعنی استاد فرشید قنبرپور در طی این ۶ ماه در ارتباط می باشند و اساساً شماره موبایل شخصی مرا برای مشاوره های اورژانسی و خیلی عجله‌ای در اختیار دارند و چنانچه در طول این ۶ ماه در بعضی مواقع به شکل اورژانسی نیاز به مشاوره داشته باشند می توانند مستقیما ، سوال خود را از طریق تماس با شماره مستقیم موبایل بنده بپرسند بدون برنامه‌ریزی با مدیر برنامه‌های بنده .
و مشکل خود را در کمتر از چند دقیقه با گرفتن مشاوره حل نمایند.
مثال)
شخصی که برایش مشکل حقوقی در دادگاه پیش آمده بود و قرار بود یک ساعت دیگر در جلسه دادگاه حضور پیدا کنند برایش یک سری سوال ها پیش آمده بود که استاد من جلوی قاضی چگونه حرف بزنم و اساساً کدام حرفها را بزنم یا چگونه او را متقاعد کنم که حرف هایم را باور کنند و متوجه بشود که حق با من است؟
مثال)
شخصی دیگر که قرار بود برای جلسه مصاحبه دکترا شرکت کنند تماس گرفته بود که استاد من در صف جلسه مصاحبه دکترا هستم و تا نیم ساعت دیگر قرار است وارد اتاق مصاحبه بشوم و الان خیلی خیلی استرس دارم که در این جلسه چگونه جلوی آنها بنشینم و چگونه صحبت خود را شروع نمایند و اساس آن چگونه جلسه را مدیریت نمایم؟
اینها موارد اورژانسی بودند که به عنوان مثال جهت روشن شدن ذهن شما دوست عزیز برای شما مطرح شده است که این دوستان در این شرایط می‌توانند بدون برنامه‌ریزی و حتی بدون هماهنگ نمودن با مدیر برنامه‌های من در موسسه آریال،مستقیماً با موبایل شخصی خود بنده تماس گرفته و مورد مشاوره خود را مطرح نمایند.

اساساً ما در موسسه آریان به کوچینگ فردی به چشم یک وکیل خصوصی نگاه می کنیم که در همه لحظات زندگی در کنار شخص حضور باید داشته باشد تا به او یک اطمینان خاطر صددرصدی بدهد برای رسیدن به هر هدف و هر رویایی.
رسمی بودن بن و پاسخگو بودن در دوره کوچینگ فردی مهمترین مولفه ما در این دوره می باشد که به شدت بر روی آن حساس می باشیم.

استاد آموزش دادن شما چگونه است؟

باید بگویم که مشاوره و آموزش های من باهمان تکنیک اچ وی پی میباشد یعنی به شکل نقطه به نقطه یا همان هفته به هفته ما آموزش‌های خودمان را برای شما دانشجوی عزیز ارسال می نماییم تا شما در مدت یک هفته آن مقدار آموزشی که برای تان ارسال شده است را با دقت تمام مطالعه فرموده و چنانچه سوالی داشته باشید آنها را یادداشت نموده و برای بنده ارسال بفرمایید برای پاسخ دادن به سوالات شما به یکی از روشهای زیر اقدام می نماییم؛
۱) چنانچه سوال شما یک سوال کوتاه و ساده باشند در همان تلگرام به شکل نوشته یا فایل صوتی آن را به شما پاسخ می دهیم.
۲) اما چنانچه سوال شما عمیق تر باشد و نیاز به مشاوره شخص بنده داشته باشد به شکل هفتگی شما از طریق همان کانال تلگرام شخصی که به شما معرفی شده است فقط کلمه مشاوره را برای موسسه ارسال می نمایید که این کلمه بیانگر آن است که شما نیاز به مشاوره دارید و یک زمان برای مشاوره به شما اختصاص داده می شود تا بتوانید کلیه سوالات آن جلسه خود را بپرسید و رفع ابهام بنمایید.
توجه :
در واقع ارسال آموزش های ما به شکل هفتگی می باشد که دانشجو موظف می باشد به شکل هفتگی نیز گزارش آن یک جلسه خود را به ما اعلام نماید و در صورتی که نیاز به جلسه مشاوره داشته باشند در همان جلسه گزارش دادند نیز می تواند اعلام کند که من می خواهم از جلسه مشاوره این هفته خود استفاده نمایم.

استاد آموزش‌های شما در کدام جنبه ها هستند؟
ما شما دانشجوی عزیز را از دو منظر توسعه و ارتقا می دهیم.
۱) منظر نرم افزاری ( درونی) :
در این منظر ما شما را از نظر باورهای درونی و دیدگاه ها و مدل ذهنی و طرز تفکر و به طور کلی در زندگی آموزش می دهیم تا شما تبدیل به انسانی قدرتمند و با اعتماد به نفس و عزت نفس جهت رسیدن و محقق نمودن هدف و آرزوی خود بشوید.

۲) منظر سخت افزاری (بیرونی) :
منظر دیگر که شما باید آموزش ببینید منظره سخت افزاری میباشد یعنی کارهایی که باید به شکل عملی برای رسیدن به آن هدفی که انتخاب نموده اید باید انجام بدهید.
زیرا دانستن اطلاعات تئوری به تنهایی یا داشتن اعتماد به نفس بالا به تنهایی برای رسیدن به هیچ هدفی کفایت نمی کند و اساساً اعلام میدارم که اکثر اساتیدی که دانشجویان آنها به نتیجه نمی‌رسند اشکال آنها این است که فقط آنها را با یک سری جملات انگیزشی و حرف های مثبت و تئوریهای جذاب سرگرم می نمایند و متاسفانه خبری از اجرای عملی و کارهای عملی که آنها باید یاد بگیرند تا هدف‌شان محقق گردد در آن موسسات نیست.

مثال)
شخصی می‌خواهد یک بیزینس راه اندازیم کند و به موسسه آریال مراجعه نموده است.
این شخص باید دیدگاه ها و باورهای یک شخص بیزینس مند و رویکردها و مدل زندگی کسی که در بازار کار کرده است را پیدا نماید و به طور کلی باید از طرز فکر و دیدگاه های کارمندی جدا شود و فاصله بگیرد و با وارد بازار کار و باورهای آنها شود در بخش نرم افزاری ما مدل ذهنی این شخص را تبدیل به یک مدل ذهنی یک شخص بازاری می نماییم به طوری که مثل کسی که ۲۰ سال در بازار کار کرده است فکر کند و باورهای او شبیه کسی باشد که سال‌های سال در بازار تجربه دارد.
در بخش سخت افزاری یا عملی را با تمامی کارهایی که در بخش بازار باید انجام دهد تا بتواند کسب و کار و بیزینس خود را راه اندازی نماید آشنا می نماییم و به طور کلی این شخص از ترکیب این دو قسمت یعنی سخت افزار و نرم افزار است که می تواند تبدیل به یک بیزینس من فوق حرفه‌ای در بازار کنونی شود و درآمدهای سرشار کسب نماید

دانشجوی دوره کوچینگ فردی
سلام خدمت کاربران سایت ، آرزو افشار هستم خالق برند استودیو انعکاس من سال ها عاشق شغلی بودم که میخواستم راه اندازی کنم ولی تنهاچیزی که مانع من بود باورهای ذهنیم بود. من با مباحث موفقیت آشنایی زیادی داشتم و سمینارها و کتاب های زیادی مطالعه کرده بودم اما از وقتی که با آقای دکتر فرشید قنبرپور و موسسه آریال آشنا شدم و ایشون گفتند موفقیت شما تضمینی است اول باور نکردم اما احساسی که ایشون در کالبد وجودی من ایجاد کردند و باعث شدند باورهای غلط زندگیم و درونیم را تغییر دهم و نقطه شروع حرکت من شد و این باعث پیشرفت عالی من برای رسیدن به این هدف شد. من همه اینها رو مدیون آقای دکتر قنبرپور هستم ، آقای دکتر قنبرپور برگ بنده من هستند.باتشکر
آرزو افشار
دانشجوی آریال
دانشجوی دوره کوچینگ فردی
سلام و عرض ادب وقت بخیر خسته نباشید استاد قنبرپور عزیز واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم و چجور تشکر کنم از شما زبان قاصره ! شما بهترین استاد بنده بودید در زندگی درس زندگی را کامل مو به مو کامل یادم دادید برای من که ناامید بودم! خداروشکر صد هزار مرتبه که تونستم به هدفی که داشتم برسم قبولی در رشته پزشکی دانشگاه خیلی معتبر ایران بر اساس آموزش های شما بعد از قبولی در کنکور توانستم در مسابقات قرآن کریم در رشته فناوری رتبه دوم کشور شوم از لحاظ روحی و انگیزشی به ثبات خیلی خوبی رسیدم و خیلی واقعا مهمه برایم بر خلاف انتظار دیگران که میخوان سریع از صفر به صد برسند و کمال گرا هستند و به مسئله میخورند من خداروشکر پله به پله واقعیت زندگی را یادگرفتم از شما، خداروشکر به نتیجه خیلی خوبی رسیدم. و با آموزش های بسیار خوبتون به دیگران هم کمک کنم و بتونم مشاوره تحصیلی دهم و این آموزش ها را حتی به دانش آموزانم انتقال دهم و راهنمایی کنم که بزرگترین درس زندگیه منه ان شاء الله که بتونم شاگردی شما را کنم و به همه اهداف زندگی ام برسم. در قلبم شما را دعا کردم و خیلی دوستتون دارم.یاعلی
عباسی
دانشجوی آریال

شرکت ها و موسساتی که تاکنون با موسسه آریال همکاری داشته اند

3 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید